Jak mocować regały magazynowe?

Funkcjonalne rozwiązania zawsze są najbardziej pożądane. W magazynach oraz w sklepach zastosowanie znajdują regały, które umożliwiają utrzymanie porządku w miejscu pracy i wpływają na bezpieczeństwo pracowników oraz klientów sklepów. Szukając regału idealnego, trzeba zawsze wybierać ten, który najbardziej wpasowuje się w stawiane mu wymogi. Regały różnią się między sobą nie tylko jakością i konstrukcją, ale także systemem mocowania. Warto wiedzieć, spośród jakich można wybierać, żeby podjęcie decyzji było prostsze.

Regały magazynowe samodzielne czy dostawne?

Regały magazynowe dzielą się na dwa rodzaje, dostawne, których cechą charakterystyczną jest to, że z łatwością można dołączyć do jednego z nich kolejne elementy oraz regały samodzielne. Do nich także można dołączyć kolejne elementy, ale z zastosowaniem innego mocowania. Nie bezpośrednio, ale przy użyciu belek lub śrub. Niektórzy uważają, że tego typu mocowanie jeszcze lepiej wpływa na wytrzymałość całej konstrukcji. Regały wspornikowe montowane są do ściany. Zarówno w przypadku pierwszych, jak i drugich do montażu można zastosować śruby lub zaczepy.

To, jakie towary przechowuje się w magazynie, ma znaczenie. W zależności od ich przeznaczenia i specyfikacji dobiera się odpowiedni model regału. Dzielą się one na:

  • belkowe, które odznaczają się brakiem półek. Produkty umieszczane są na paletach albo na wspornikach.
  • półkowe, odznaczają się tym, że półki opierają się na belkach.

Jakie półki w regałach magazynowych?

W regałach magazynowych półki mogą być dobrane na podstawie wagi towarów, jakie będą na nich składowane. Najpopularniejsze są półki wykonane z metalu, ale można zdecydować się także na płytę MDF, siatkę, płytę wiórową albo laminowaną.

Regały magazynowe i ich zastosowanie

Konstrukcje metalowe zazwyczaj pokrywane są warstwami ochronnymi. W zależności od tego, jaka warstwa została zastosowana, poszczególne regały nadają się do stosowania w innych punktach użyteczności publicznej. Wyróżnia się:

  • regały nierdzewne, które znajdują zastosowanie w medycynie i w gastronomii. A także wszędzie tam, gdzie są niekorzystne warunki przechowywania, w tym wilgoć.
  • regały kwasoodporne. One również znajdują zastosowanie w gastronomii, także w sklepach spożywczych i w placówkach medycznych.
  • regały, których konstrukcja jest ocynkowana, stosowane są w chłodniach i na zewnątrz oraz wszędzie tam, gdzie możliwa jest wilgoć.

Wybierając regał, trzeba zwracać uwagę na różne czynniki, bo tylko w taki sposób można wybrać produkt, który spełni swoją funkcję i sprawdzi się w warunkach, w jakich będzie użytkowany na co dzień.